Jak vyhrát nad Akné?

13. července 2013 v 21:50 | Lily^^ |  Móda a krása
Mnoho z nás mělo, má nebo bude mít akné. Přesněji řečeno nevíme kdy se objeví, ale jednou to příjde! Je to nesnesitelný boj, a každá z nás to zná. Zmínky akné se neobjevuje jen u holek, ale taky u kluků! Obdivuji některé holky co mají čistou a hladkou pleť, že vypadá jako vyretušovaná. Boj s akné není nic lehké, a málo kdo se ho zbaví snadně a rychle! Objevovat se může nejen na pleťi, ale taky na hrudi, zádech nebo ramenou. Mechanicky vymačkávání, se pupínků nezbavíme, naopak může dojít k následnému zjizvení pokožky. Řekněme si jak akné zabránit!

Nedotýkejte se obličeje! - Divili by jste se, ale to je z jedné příčiny tvorby akné! Uvědomte si, kolikrát si musíte poškrábat když vás něco svědí, nebo odtrhnout vlasy z čela. A dále, čeho všeho jsme se během dne dotkli? Kolik bakterií na dlaních máme, a my i pak saháme na obličej? No, prostě se alespon jednou, obličeje dotkneme.

Myjte si obličej alespon dvakrát denně! - Je sice pravda, že přehnaná péče a hygiena o obličej, může způsobit vysušování a podrážděnost. Ale jemné mytí s čistícími prostředky na obličej, se můžete vyhnout pupínkům. Mytáím obličeje se zbavíte mastnoty, špíny, cigaretového mazu a znečištěného ovzduší, které ničí i zdraví.

Zaměřte se na jídelníček! - Akné může taky vyvolávat nezdravá strava. Proto si důkladně projděte svůj jídelníček. Může ho způsobovat červené maso, uzeniny, brambory, rýže, kořeněná jídla, alkohol, kofein, med a nadměrná konzumace sladkostí. Zaměřte se proto radši na ovoce a zeleninu! No neměla by strava obsahovat taky spíše více vitamínů a minerálů?

Cvičení! - Alespon půlhodinové cvičení vám by nemělo uškodit! Přispívá to k lepší a krásnější pleťi! Intenzivním cvičením potíte pot, a ten právě čistí pory!

Pravidelná koupel nebo sprcha! - To, že se máte pravidelně mýt, se neříká jen tak nadarmo! Pokud si dříve nebo později, nesmyjete z těla odumřelé bunky, mohou vám 100% ucpat vyčištěné pory. A to by jste zrovna neměli radost, nebo ano?

Na cvičení zvolte volnější oblečení - Je to taky důležité u sporty, tak i u spaní! Pokud víte, že se spotíte, vemte si na sebe radši volnější oblečení! Při cvičení jsou ideální třištvťáky nebo kraťasy s tílkem. A když jdete spát, oblečte se noční košili, nebo spěte radši ve spodním prádle. V létě spát v pyžemu? Komu by se chtělo?

Vyzkoušejte přípravky s obsahem benzoylperoxidu - Většina produktů s obsahem této látky, jako jsou čistící mléka a tonika, jsou běžné dostat i bez lékařského předpisu. Nejúčinější bývá krém nebo gel, Přípravky můžou zpočátku způsobovat mírné podráždění pokožky, a až po třech týdnech než léčba zabere.

Vhodná dekorativní kosmetika - Dekorativní kosmetikou se myslí make-up. Pokud máte pocit, že se vám akné zjoršilo výměnou kosmetické značky, zkuzte se poradit s lékárnicí.

Objevte laser - ve chvíli, kdy už máte pocit, že jste zkusili všechno a nic nepomáhá, vyzkoušejte laser! Myslete však, že ošetření laserem nemůže být jenom tak! I po zákroku, se vám pokožka může zdát bolestivá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama