Návod na kočičí oči + zajímavé barevné variace!

4. července 2013 v 14:06 | *DeMi* |  Móda a krása
1. Vyber si dobrou tužku

Když je tužka suchá, neudělá ti na horním víčku sytou čáru, kterou potřebuješ. Nejlíp se proto pracuje s tekutými linkami. Pokud je nemáš, tak alespoň svou klasickou černou tužku dobře seřízni do špičky a trošku navlhči.

barevné kočíčí oči, kočičí oči, cool líčení, sexy líčení

2. Zaměř se na tvar svého oka
Klasický postup je takový, že tužkou přesně obkroužíš linii horního víčka, jenže některé holky mají oči ve vnějším koutku jako by zavřené dolů, takže následovat přesný tvar oka nejde, protože by kočičí líčení vypadalo divně. Je to tvůj případ? Když oko zavřeš, představ si, jako by se nesvažovalo dolů, ale vedlo rovně a linku táhni výš nad koutkem.
barevné kočíčí oči, kočičí oči, cool líčení, sexy líčení
3. Postupně linku rozšiřuj
Nevypadá dobře, když je linka u vnitřního i vnějšího koutku oka stejně široká. Proto když začínáš táhnout u vnitřního koutku, dotýkej se tužkou víčka jenom zlehka. A teprve někde uprostřed víčka začni víc tlačit. Linka by se měla postupně rozšiřovat a nejširší má být v místě, kde řasy nad víčkem končí.

4. Teď máš dvě možnosti, jak linku zakončit. Buď ji od tohoto místa začni zvedat nahoru, ale opět už tah zeslabuj skoro doztracena. Anebo druhá možnost: linku vytáhni nahoru širokou, ale trochu ji ze strany podkresli (jako na druhé fotce na další straně). Vždycky je ale lepší začít spíš se slabší linku a postupně barvu přidávat, než nanést spoustu barvy a pak se ji snažit dát dolů. (musela by sis na vatovou tyčinku nanést odličovák, ale hrozí, že si rozšmudláš i dobře nalíčená místa)
5. Nalič řasy
Dolní řasy nech bez linky a kouzli už jen s řasenkou. Ideální jsou alespoň dva nátěry řasenky. Zkusit můžeš i nalepit falešné řasy, ale tím už docílíš spíš večerního efektu.

6. Zbytek obličeje než přirozeně
Oči by měly být v centru pozornosti, takže zapomeň na nějaké silné nánosy tvářenky nebo rtěnky. Obojí nanes hodně zlehka a skoro nepatrně. Na rty stačí i jenom balzám nebo lesk.

Já sáma jsem si oblíbila tento způsob líčení. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol* Nikol* | Web | 4. července 2013 v 14:13 | Reagovat

super tipy, určitě to někomu pomůže :)

2 ruthi. ruthi. | Web | 4. července 2013 v 14:55 | Reagovat

linky mám opravdu ráda, taková změna, když se člověk nemaluje ^^ a v kombinaci s řeasenkou je to dokonalé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama