Nejčastější mýty a pověry o kráse! Neřídíš se jimi i ty?

4. července 2013 v 7:44 | *DeMi* |  Móda a krása
Okurka na oči - zastaralé? ANO

Jde o to, že pleti prospívá to, že je okurka studená, ne o samotné účinky okurky. Chlad blahodárně působí na drobné cévky v oblasti očí a dokáže zmírnit tmavé kruhy pod očima. Pro příště stačí si položit na oči chladný obklad a okurku můžete ušetřit do šopského salátu.

Vlasy sílí díky častému stříhání? NE

To si možná myslely naše babičky, proto jsme jako děti byly často na kluka. Dnes se ale už ví, že sestřih účes oživí, ale rozhodně jeho frekvence ani míra nemá vliv na rychlost růstu vlasů, natož na jejich hustotu.

Šampón vám skvěle poslouží i jako mýdlo? ANO

Budeš překvapená, ale je to tak! Vlasové šampóny obsahují ty samé očisťující látky jako vaše oblíbené sprchové mléko. Takže když vám dojde sprchový gel, nebojte se ho nahraditšampónem. Dokonce šampóny typu dva v jednom zanechají vaší pokožku ještě hebčí a zářivější,než obyčejné mýdlo, potvrzuje kosmetická laborantka Nulita Wilson.
Péče o pleť

Holení způsobuje, že vaše chloupky tmavnou a stávají se tvrdší? NE

Kdepak! Holením naštěstí nedocílíš toho, aby chloupky rostly v hojnější míře, dokonce chloupky ani holení netmavnou. Holení má kvůli těmto pověrám špatnou reputaci. Přitom jde jen o sklonholení, který způsobuje, že chloupky vypadají tmavší a tvrdší. Hol se proto vždy po směruchloupků (např. směrem od kolene dolu).

Každodenní mytí vlasy vysušuje? NE

Odborníci se víceméně shodují, že vlasy si můžete mýt každý den, aniž by jim to vadilo. Záleží na šamponu, tvrdosti vody a typu vlasů a vlasové pokožky. Pokud používáš jemné, neagresivní šampony a nemyješ si vlasy příliš tvrdou a horkou vodou, mělo by být vše v pořádku.

Voda v bazénu mi obarví vlasy nazeleno? ANO

Máš-li barvené nebo melírované vlasy a chodíš do bazénu opravdu často, mohou vaše vlasy časem získat zelený nádech. Platí to hlavně pro melíry. Vyhnout se tomu můžeš používáním vhodných hydratačních šamponů a kondicionérů, které vlas ochrání proti nepříznivým účinkům chlóru, a samozřejmě plaveckou čepicí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama