†Facebookové královny†

3. května 2014 v 21:55 | *DeMi* |  Aktuálně
❤!Bonjur! ❤
Facebook zná dneska skoro každý. Hlavně sedmačky z celé republiky. Božínku. Miluju ty kozaté slečny, které se hrdě promenádují po škole a po městě s výstřihem po kolena, opravdu strašně moc! Obdivuji jejich fotografické schopnosti, jejích vytříbený modní vkus.. a tolik přátel, co mají! Na facebooku. Sociální síť kde sdílí s neznámýma lidma své trable z dospívání okořeněné fotkami, kde se líbají se svými kamarádkami. SO HOT. Když přidají jednu fotku, do pěti minut mají 1151456 lajků, 445646 komentářů od lidí, které nikdy neviděly a 1546 sdílení. Celkově ty fotky s výstřihy, jež sahají až po smradlavé palce na nohou, kolují po celém internetu. Proč? Přece aby je každý obdivoval - jak jsou strašně cool, a young, a swag a sexy, a hot, prostě muciqy cuciqy facebookové královny.
Ne nezbláznila jsem se. Ta kachna má důvod. Přeložte si do angličtiny slovo "kachna". Ano ano, vyjde vám "Duck". To snad vše vysvětluje. Jde o to, že čím dál víc se blíží konec devítky, tím víc si připadám "dospělá". Ten pocit, když jste nejstarší ze školy a ostatní k vám jako kdyby vzhlížejí. Ale omyl, tyhle časy jsou dávno pryč. Malé děti do vás vrazí a ještě vás stačí seřvat větou: "kam čumíš," dokořeněnou nadávkou do různého dobytku, či lidské části. Dětská fantazie nezná meze. Pamatuji si, kdy jsem byla na prvním stupni a bála jsem se na deváťáky jen podívat.
Pojďme ale k trochu starší generaci, než jsou ty přerostlé mimina. Pokaždé, když se přihlásím na facebook, vyskočí na mě fotky vyspělých, pozor! dokonce už třináctiletých facebookových královen kachen. Každý den nové a nové fotky, na které platí nepřímá úměra → čím méně oblečení, tím víc "lajků". Nikdy nejsou pozadu, už stačily objevit ask a sdílet každou hloupou odpověď, aby jim to jeijch další kamarádky kachny (už ne tak na velikém postu "královna") náležitě osrdíčkovaly. Dále pak soutěží, kdo bude mít více "lajk" na profilové fotce, tudíž rozesílají odkazy všem svým virtuálním přátelům, aby přispěli palcem nahoru.
Lidi, vážně? Proč už tak mladé stále dřepí jen u modrého fíbíčka a jejich životní náplní jsou pochvaly od lidí, které v životě neviděly? Jdou do školy, vyfotí se na záchodě, jdou ze školy, přijdou domů, přihlásí se na fb a všech 100 fotek zveřejní a nezapomenou napsat: "nelíbí? tak nečum!" Když se jim někdo snaží otevřít oči, a slušně jim napíše, že nemá cenu takhle všechno zveřejňovat na fb, tak jen natočí video, kde hraje písnička od Justina Biebra. Do toho vám pěkně nadají do blbců, pak vám řeknou ať se jim neserete do jejich života, že nesedí celý den u pc (ne, vůbec) a že žijí svůj život na plné pecky.
Keep calm, I have swag.
Upřímně, jsem ráda, že jsem se nenarodila o těch pár let později, protože se obávám, že bych si nikdy nenašla kamarádky ve svém věku.
Stále doufám v to, že se nad tím přestanu rozrušovat, a že alespoň polovina facebookových královen někdy prozře, uvědomí si, jak jim facebook snědl čas a začnou žít realitou. To už ale záleží na nich a jejich rodičích. Hodně štěstí! :-)
Vaše názory?! :O♥ Pište do Coments :3♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lola^^ Lola^^ | Web | 9. května 2014 v 9:18 | Reagovat

Moc dobře si to vystihla.! :-) Neříkám, že to dělají všichni, ale některé holky v jejím věku už dělají ze sebe nějaké dospělé ženy, které snědli všechnu moudrost! :P* Good Článek. :)

2 DeMi^^ DeMi^^ | Web | 9. května 2014 v 9:22 | Reagovat

Jsem ráda že se líbí! :3 Jako nechtěla jsem se někoho dotknout nebo tak. Samozřejmě to nedělá každá. Jak říkám. "Všeho moc škodí" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama